Ispanak Bizi Ne Kadar Güçlendirir? Gelin Temel Reis’e Soralım

Ispanak Bizi Ne Kadar Güçlendirir? Gelin Temel Reis’e Soralım

Ispanak Bizi Ne Kadar Güçlendirir? Gelin Temel Reis’e Soralım

Temel Reis’in ıspanağı çok sevmesinin ardında, bu bitkinin aşırı güç vermesi mi yatıyordu?

1930-1970 zamanları arasında bir çocukluk dönemi geçirdiyseniz. Ispanağın mükemmel bir kas geliştirici olduğu bilirsiniz ve bu kavramla büyümüş olma ihtimaliniz yüksektir.

Çoğunlukla memleketi Illinois’den sert, çok içki içen bir yerliye dayanan bir kişilik yaratan Elzie Crisler Segar adlı çizgi roman karikatürcüsüne borçluyuz. Segar, 1929’da bir şeritte çıkış yapan bir denizci olan “Popeye” karakterini vaftiz etti.

1933’te çizgi film koleksiyonunda birçok baş karakterden biri olarak görünmeye başladığında, Temel Reis ıspanaktan anında güç alıyordu.

Ve bunu,hem aşırı denizlerde hem de terra firmada bulunan çeşitli düşmanlar nedeniyle istedi. Ufacık bir denizcinin bir kutu ıspanağı her yere indirdiğinde, kas kütlesi şişer. Çok daha büyük ve daha dayanıklı olur. Ancak deneyimsiz roket benzini eksik olan baş düşmanının (korsan bir denizci) içindekileri dışarı atmasını sağlıyordu. Uzmanlar, ıspanağın aslında bizi daha güçlü yapıp yapmadığı sorusunu yanıtlamanın bazı zorlu dönüşler aldığını söylüyor.

Ispanak Bilimi

Oklahoma Koleji Diyet Bilimleri Bölümü Başkanı Norman Hord. Ispanakla kuvvet bağlantısına yardımcı olacak bir seviye, “kas dayanıklılığını artırabilecek” bir sürü nitrat içermesidir. Bu nitratlar, tren ya da bedensel efor sırasında hızla tükenir.Bunları yenilemek “iskelet kası egzersizinde basınç üretimini artıracaktır.”

Ispanak Bizi Ne Kadar Güçlendirir ?

Hord, “Kastaki yüksek nitratın kas gücünü artırmak ve atletik verimliliği artırmak için yorumlanıp yorumlanmadığını öğrenmek için ekstra analizler yapılıyor” diye ekledi.

Hord’un ıspanağın kan stresini ve kalp sorunları tehlikesini azaltmaya yardımcı olan bir sürü vitamini içerdiğine dair yorumuyla örtüşüyor. Ispanak, pişirilmesi sonucunda mükemmel bir C vitamini kaynağı olabilmektedir. LDL kolesterol veya yağ içermez.

 Şimdi klasikleşmiş olan “On Meals and Cooking: The Science and Lore of the Kitchen” adlı e-kitabında, “Temel Reis ne olursa olsun ıspanak, iyi bir A vitamini kaynağı olmasına rağmen demir açısından kayda değer ölçüde zengin olmayacaktır” diye yazdı.

Pompalama demiri setinin demiri McGee’nin kastettiği şey olmasa da, şişkin pazıları ve takdire şayan bir altılı paketi şekillendirmek için gerçekten istediğiniz demirdir.

Ispanağın Avantajlarından Nasıl Yararlanabiliriz?

Atlanta merkezli beslenme uzmanı Rahaf Al Bochi, sebzenin genel sağlık avantajlarını anlatıyor.

Ispanak Bizi Ne Kadar Güçlendirir ?
Brokoli

Al Bochi, “Sürekli hastalık tehlikesini azaltmak için gerekli lifin yanı sıra fosfat, magnezyum ve A vitaminine karşılık gelen antioksidanlar ve besleyici vitaminlerle yüklü olduğu için tükettiğiniz numuneye ıspanak eklemenizi tavsiye ederim” dedi.

Ayrıca çok çeşitli avantajlara sahip farklı maddelerle yüklüdür. Ispanak, göz sağlığına yardımcı olduğuna ve maküler dejenerasyon insidansını azalttığına inanılan bir sürü luteine ​​sahiptir; bu, büyük ölçüde 55 yaş ve üstü bireylerin önceliğidir. Ispanak pişirilirken luteinin miktarı önemli ölçüde düşer. Ancak sıvılaşmış türlerde kullanılırsa yükselir. Bu nedenle bu karı elde etmek için en çok bir smoothie’de yenir. Meals Chemistry’de basılan 2019 araştırmasına göre.

Ispanak Bizi Ne Kadar Güçlendirir ?
Çin Lahanası

Brokoli ve Çin lahanasına tekabül eden turpgillerdir. Yeşillikleri ile birlikte birçok çeşit yapraklı yeşilliklerin, belirli kanserleri engeller. Ek olarak koroner kalp hastalıklarını ve felçleri de engellemektedir. Ispanak, bu yeşilliklerin pişmemiş , küstahça pişirilmiş türlerinden elde edilen en iyi avantajlarla bunlara katılmaktadır.

Son olarak, Al Bochi’nin ünlü olduğu tüm büyük sorunları içeren, ıspanak, lahana ve yeşillikler. Bunlara karşılık gelen deneyimsiz yapraklı yeşillikleri içeren bir kilo azaltma planıdır. Kademeli bilişsel düşüşe yardımcı olduğu görünmektedir. Neurology dergisinde yayınlanan yaşlılar üzerinde 2018 yılında yapılan bir araştırma yaplmıştır. Günde 1. üç porsiyon veya fazla tüketenlerin, bilişsel olarak, kilo verme planlarında çok az .Yapraklı yeşillik tüketen veya hiç içermeyenlere göre ortalama 11 yıl daha genç olduğunu bildirdi.

Peki Ispanağın Dezavantajları Nelerdir?

Tüm potansiyeline rağmen, Popeye’nin en sevdiği yemeklerin sadece birkaç dezavantajı var. Ispanak, özellikle pişmemiş ıspanak, bazı insanlara düzgün, gazlı bir hava verir. Ispanak bazı damaklara göre yumuşak olur. Ancak tuzun eklenmesine gerek kalmayacak kadar doğal olarak yeterli sodyum içerir  eğer canlandırmak isterseniz, limon suyu eklemek için tuzdan daha yüksektir, çünkü aşırı miktarda ıspanak sodyum empatik olarak mükemmel bir faktör değildir.

Hord, “Herhangi bir öğünün aşırı miktarda alınması sağlıklı olmayacaktır” dedi. “Ispanak, kalsiyum gibi mineralleri kilo verme planı içinde bağlayabilir. Ve onları emilim için kullanılamaz hale getiren oksalik asit içerir.”

Sisteminizde yeterli kalsiyum almakla ilgileniyorsanız. Ispanak alışılmış bir şekilde dağıtıldığından yapışkan lazanyalardan çıkarmak uygun olamayabilir. Aşırı miktarda oksalik asit, böbrek taşlarının reçetesi olabilir .Bunun üzerine Hord, buna meyilli olan insanları “olumsuz etkiler” diye ekledi.

Ispanaktaki Ok vitamini ayrıca “varfarin vb. kan sulandırıcıların çalışmasına müdahale edebilir. Kan sulandırıcı kullananlar bu nedenle ıspanak tüketimini kısıtlamak isteyebilirler” dedi.

Ispanak Bizi Ne Kadar Güçlendirir ?
4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir